5 tipů, jak si vybrat rodinnou fotografku na celý život

Rodinný fotograf/ka není jen tak někdo, je to člověk, který v ideálním případě prožívá s rodinou její významné milníky a okamžiky. Pokud stále hledáte, měli byste výběru věnovat značnou pozornost, jenže jak se ve velké nabídce fotografů a fotografek zorientovat a nešlápnout vedle? Poradím vám pár tipů, na co si dát pozor a podle čeho poznáte toho správného fotografa právě pro vaši rodinu.

#Bára Verešová##Barbora Verešová##5 tipů jak vybrat rodinnou fotografku na celý život#

Na jedné vlně

Ze své zkušenosti vím, že asi nejdůležitějším aspektem pro ten správný výsledek je být s fotografem nebo fotografkou naladěni na stejnou vlnu. Pokud si sednete lidsky a se svým fotografem nebo fotografkou byste šli klidně posedět na kávu, jste na správné cestě. Při focení je totiž důležitá dobrá a uvolněná atmosféra, jen tak vzniknou ty správné emotivní snímky. Uvědomte si, že toho člověka pouštíte například k sobě domů nebo ke svým dětem. S někým, kdo vám bude jako osoba nesympatický se těžko uvolníte a na fotkách to bude vidět. Komunikace bude skřípat a celkové focení bude spíš za trest. Pozor si dejte také na doporučení například od kamarádek. Vždy si sami ověřte, zda vám doporučovaný fotograf/ka sedí – jak už to tak bývá, sto lidí sto chutí, a to platí i u fotek, každému sedí něco jiného. 

Sociální sítě

Pro zjištění předchozího bodu vám dobře poslouží již prvotní komunikace, ať po telefonu nebo emailu, ale také sociální sítě, aneb proklepněte si ho/ji! Prozkoumejte Facebook, Instagram nebo Tik Tok svého fotografa. Většinou zde totiž fotografové a fotografky sdílí nejen svou tvorbu, ale i svůj osobní život. Profesionál by měl mít také své webové stránky, kde najdete veškeré informace a jasně dané
podmínky spolupráce, včetně závazné ceny.

#Jak si vybrat rodinnou fotografku na celý život#

Portfolio a zaměření fotografa

Každému se líbí něco jiného, a i každý fotograf nebo fotografka má nějaký svůj styl. Vybírejte si také dle jeho tvorby, jelikož tak na 90 % dostanete fotografie podobné těm, které najdete v jeho/jejím portfoliu. Sledujte také jeho/její zaměření. Pokud si najmete fotografka/fotografku, který je zaměřen například na business portréty nebo fashion – nejspíš si nebude s vaším novorozeným miminkem
vědět rady. Tedy pokud chcete fotit například vaše děti, ujistěte se, že má vybraný fotograf/fotografka s tímto druhem focení zkušenosti!

Fotograf na každém rohu

V dnešní době fotí skoro každý, kdo dostane pod stromeček zrcadlovku. U těchto lidí sice získáte možná o něco nižší cenu, ale stojí vám to za to? Focení je velká věc, kterou podnikáte maximálně párkrát do roka, je potřeba se připravit, kolikrát nakoupit oblečení a nechcete přece riskovat, že ze spolupráce s takovým začínajícím fotografem vzniknou fotky, které nebudou stát za nic. U profíků vás
čeká kvalitní servis od začátku focení, až po odevzdání fotek a zaručený výsledek.

Servis a kvalita

Profesionální fotograf nebo fotografka využívá ke své práci různé nástroje, které zákazníkům usnadní cestu k dokonalým fotografiím. Například za vás vytřídí prvotní náhledy – není nic horšího, než když vám fotograf pošle 1000 fotek a vyber si – navíc po vás chce vypisovat čísla fotek na papír. Já za vás udělám předvýběr a pošlu prostřednictvím online aplikace cca 100–150 fotek, kde si jednoduše zakliknete, které fotografie putují do top výběru. Platba probíhá také online. Hotové fotky jsou také předmětem kvalitního servisu. Představte si, že dostanete link za zazipovanou složku na uložtu. Takhle vážně NE! U mě například dostáváte několik online galerií, které můžete pohodlně stahovat, sdílet s rodinou nebo rovnou tisknout.

Přeji vám všem, abyste našli tu správnou osobu, díky které bude pro vás focení krásný zážitek a výsledné fotografie budou ozdobou každého interiéru nebo rodinného alba.

Máte otázky

ohledně Focení?

Všechna práva vyhrazena  © 2023 – VereshkaPhoto