Informace k focení

Co vlastně chci?

Prohlédněte si moje portfolio a sociální sítě, zamyslete se nad tím, co od focení očekáváte a jaký by měl být výsledek – tyhle myšlenky si nenechávejte pro sebe, ale určitě mi je sdělte, ať se naladíme na stejnou notu.

Nepodceňujte přípravu!

Oblečení je a celkový styling je podstatnou součástí krásné fotky. S výběrem oblečení vám v rámci konzultací ráda pomohu. Jednoduché pravidlo zní: méně je více. Jednobarevné kousky v základních barvách. Inspiraci můžete najít na mém Instagramu (prolink) Vyhněte se vzorům, potiskům a křiklavým barvám. Vybírejte zemité a přírodní barvy. Na focení již přijďte oblečeni, popřípadě přijeďte s dostatečným předstihem, abyste se převlékli. Pokud si nejste jistí vezměte varianty oblečení s sebou a společně se pokusíme vybrat ty nejlepší outfity. Pamatujte, že pokud chcete krásné fotografie musíte být při výběru outfitů velmi důslední! Pestrobarevné, sportovní oblečení nevypadá na fotkách dobře!

Dobrá nálada – základ všeho!

Důležitější než to, jaké máte tričko je to, jak jste naladěni. Focení objednávají většinou ženy, maminky a tato důležitá funkce iniciátora dobré nálady je tedy na vás! Focení musí být zábava, chci abyste si ho užili v pohodě a bez stresu. Neřešte, nepanikařte buďte hlavně v pohodě. Mám manžela i děti, takže vím, že občas něco nejde podle plánu, ale snažte se, aby vám radost z focení nic nepokazilo. Manželovi slibte steak k večeři a dětem nějakou odměnu – vysvětlete jim, že dnešní den je pro vás důležitý. Pokud máte malé děti, vezměte s sebou jejich oblíbenou hračku – a když bude nejhůř, můžeme pustit youtube, abychom upoutali pozornost vaší malé ratolesti. 😊.

Jak se připravit na focení doma a focení miminek?

V místnostech, kde budeme fotit (většinou obývací pokoj, ložnice) prosím odstraňte všechny rušivé předměty (nabíječky ze zdi, kabely, předměty, které na dané místo nepatří) snažte o vytvoření čistého a minimalistického prostředí. Před mým příchodem se snažte miminko hodně unavit hrami, koupáním atd. Zkuste naplánovat krmení v době mého příchodu (já si zatím budu chystat věci). Miminko pak bude krásně unavené a nakrmené a připravené na focení. Aspoň v ideálním případě 😀 Ale ničeho se nebojte, je to jen doporučení a řídíme se zcela miminkem. Nebuďte nervózní, pokud nebude spát nebo bude plakat. Vůbec to nevadí!! Dáme miminku čas. Budu u vás tak dlouho dokud se nám nepodaří krásné fotky pořídit. V ceně je zapůjčení oblečení i rekvizit. Vše přivezu. O nic se nestaráte.

Máme po focení, co teď?

Co nejdříve vám zašlu fotky k náhledu – jedná se o surové neupravené záběry. K jejich sdílení využívám aplikaci náhledovky.cz, kde si pohodlně vyberete. Teď je to na vás – vyberte si své top fotografie a aplikace vám sama spočítá konečnou cenu. Následně vám odešlu údaje k platbě a po uhrazení částky začnu pracovat na vaší zakázce.

Co se s mými fotkami děje?

Vaše vybrané fotky následně upravuji v grafických programech, tak aby byly dokonalé. Tónuji barvy, hraji si s expozicí, vyrovnávám nedokonalosti, prosvětluji vaše obličeje, aby na fotkách zářily, zjemním vám lehce pleť a celkově se snažím obraz „domalovat“ podle svého cítění. V případě balíčků „Ateliér“ nejsou v ceně úpravy v PS – tedy změna tělesných proporcí, tetování, rozlítané vlasy apod..

Kdy a kde budu mít hotové fotky?

Většinou se snažím odbavit zakázku co nejdříve, tedy cca do 14 dní můžete mít fotografie u sebe. Na váš email následně odešlu odkaz na online galerii Zonerama. Obdržíte dvě velikosti fotek. V souboru s označením „Web velikost, najdete fotky uzpůsobené pro sdílení na sociálních sítích nebo internetu (nejedná se o fotky v horší kvalitě). Odkaz můžete sdílet. Doporučuji fotografie stáhnout do pc nebo mobilního telefonu.

Album označené jako „Tisk“ jsou fotografie určené k tisku (větší velikost a rozlišení). Důrazně klientům doporučuji fotky tisknout u kvalitních dodavatelů tisku a nikoli například v kiosku v DM, kde je kvalita tisku tristní. S tiskem ráda pomohu!

Není display jako display

Zobrazení fotografií se může na každém zařízení lišit. Moje konfigurace je nastavená na tisk. Může se vám stát, že na mobilu se fotografie zobrazí trochu jinak, než na kvalitním monitoru a jinak zase na levnějším pracovním notebooku. To jen pro vaši informaci – kvalita fotografií se také snižuje přeposíláním přes messenger nebo whatsapp. Tedy pokud si fotky pošlete do mobilu přes messenger a pak ten stejný soubor budete sdílet na sociálních sítích nevědomky jste si tak několikrát za sebou zhoršili kvalitu fotky! Protože je výsledný produkt úzce spojený s mým jménem, žádám vás, abyste toto nedělali. Takto nekvalitně nahraná fotka totiž může odradit mé případné, budoucí zákazníky.

Máte otázky

ohledně Focení?

Všechna práva vyhrazena  © 2023 – VereshkaPhoto